Makyaj temizlemenin püf noktaları

Makyaj temizlemenin püf noktaları
13 Haziran 2013 tarihinde eklendi, 105 kez okundu.

Birçok bayan makyaj yaptıktan sonra makyajı temizle den uzun süre kalması ve makyajlı bir şekilde yatması ciltlerde olumsuz etkilere yol açmaktadır. Mutlaka cilde ki makyajın doğru bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir ve bu mutlaka alışkanlık haline getirilmelidir. Ciltte yapılan makyaj temizlenmediği takdir de cilt içinde bulunan gözenekleri kapatarak cildin erken yaşlanmasına ve bunu gibi birçok olumsuz etkilere yol açmaktadır.

Artık günümüzde de birçok kadının günlük yaşantısında kişisel bakımında yer almış olan makyaj gün içerisinde kadının cilt kusurlarını perdelemek için ya da bunun yanında yüz hatlarını daha belirgin bir hale getirerek daha bakımlı daha güzel ve daha çekici bir görüntü de olmanızı sağlar.

Gün içinde de makyaj yapan kadınlar makyajları bozulduğun da ya da silindiğinde makyajınızı birkaç kez üst üste tazelemek zorunda kalırsınız. Bunu farz ederek birkaç kat pudra, fondöten tabakası cildinizde yer almaya başlar. Bu durumlarda da cildinizi eğer temizlemezseniz cildiniz gece siz uykudayken nefes alamaz bir hale gelir, ayrıca makyaj temizlemeden yatıldığı takdirde kirpikleriniz de dökülmeye başlayacaktır ve bunun yanında da cildiniz hızlı bir şekilde kırışmaya başlayacaktır, bu durumda gözeneklerinizin tıkanmasını göze almışsınız demektir.

Gece yatmadan önce mutlaka cildinizi makyaj temizleme sütleri ve ya tonikler ile iyice temizlemelisiniz. Makyajın kalıntılarından cildinizi arındırmaya yarayacak çok sağlıklı cildinizin tipine uygun sabunlar ve jeller ile yüzünüzü iyice yıkamalı ve ardında da makyaj temizleme sütlerini temiz bir pamuk yardımı ile yüzünüzü makyajın kalıntılarında mutlaka temizlemelisiniz. Temizledikten sonra da üzerine mutlaka nemlendirici krem sürmeli ve bu şekilde yatmalısınız. Bu işlemi her gün gece yatmadan önce uygulamalısınız. Ayrıca daha sağlıklı ve daha bakımlı uzun kirpikler için gün içerisinde mutlaka rimellerinizi tazelersiniz, bunun içinde bir kaç kat oluşan rimelleri gece yatmadan önce göz temizleyici kremlerle iyice temizlenmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git