Kumrallar için doğal görünümlü makyaj önerileri

Kumrallar ikiye ayrılmaktadır. Açık tonlu kumrallar ve koyu tonlu kumrallar. Bu ayrı kategoride bulunan kişilerin makyaj tercihleri de farklı olmalıdır. Çünkü ciltleri farklı tenlerden oluşmaktadır.

Kumral Makyajı

Açık kumral olan kadınlar daha çok doğal makyajı tercih etmelidirler. Vurgu yapan renkler onlara göre değildir. Ciltle bütünlük sağlayan pastel renkleri tercih edebilirler. Açık pembe tonları onlar için oldukça uygun renklerden biridir. Ya da far için mavi tonlarını tercih edebilirler.

Dudaklar için şeffaf parlatıcılar kumrallarda hoş duran ince bir ayrıntıdır. Aynı zamanda allıklarını şeftali tonlarında tercih etmelidirler. Bu ton onlara daha doğal bir görünüm kazandıracaktır.

Hafif tonda fondöten ve kapatıcı kullanmaları da daha çok tavsiye edilir. Bronz renklerden uzak durmalıdırlar. Hafif açık kahverengi tonları da kullanılabilir.

Koyu kumral olan kadınlar renk tercihlerinde daha rahat davranabilirler. Çünkü sıcak bir cilt rengine sahip oldukları için ciltleri genelde her renkle uyum sağlamaktadır. Toprak renklerini far ve dudaklarda rahatlıkla tercih edebilirler. Maskarada ise kesinlikle siyah tonu kullanılmalıdır.

Koyu kumrallar bronz renkler kullanabilir ve gayet hoş bir görünüm sağlayabilirler. Böylece hafif bronzlaşmış bir görünüm elde ederler. Gözleri ön plana çıkarabilmek için kahverengi tonlarında farların kullanılması işe yarayacaktır.

Kumral kadınlar yüzlerindeki bütün dikkati gözlere çekip daha çekici bir görünüm elde edebilirler. Bu ise farlar ve maskaralar ile sağlanabilir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git