Esmerler için doğal görünümlü makyaj önerileri

Tabiki esmer tenli ya da beyaz tenli farketmiyor, yüz şeklinizde çok önemli makyaj yaparken. Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz, allığınızı daha ince görünmesi için, elmacık kemiklerinizin altına uygulayın. Asla pembenin koyu tonlarını kullanmayın. Esmer bir tende koyu bir pembe maske görüntüsü verir, unutmayın.

Gözlerinizin rengi kahve ise günlük kullanımda en ideal renk sedefli kahve olacaktır.Bu renkle gözlerinizi öne çıkarabilirsiniz.Akşam saatlerinde ise altın ve bronz renkler dikkatleri, gözlerinize çekecektir.Üst ve alt kirpiklerinizin dibine ışıltılı eye-liner uygulayın.Gözlerinizi daha aydınlık gösterecektir.Üst kirpiğinizin dibine çekeceğiniz kalem bakışlarınızı daha etkili hale getirecektir.

Şeftali ve bej renkleri teninize uyum sağlayacağından dolayı doğal duracaktır. Şeftali tonlarında rujları kullanabilirsiniz.Ayrıca parlak ve açık renklerle ince olan dudakları daha kalın gösterebilirsiniz. Turuncu tonlarda cildinizde hoş durur. Ama fazla dikkat çekicidir.

Öncelikle rujunuzun rengine yakın bir tonda dudak kalemi ile dudaklarınızı çevreleyin.Daha sonra rujunuzu uygulayın.Böylece rahatlıkla rujunuzu taşırmadan sürmüş olacaksınız.İnce dudaklara sahipseniz kalemi biraz daha dışardan çekebilirsiniz.Kızıl ve kahve tonları kadınsı görünür ve asil durur.

Kirpiklerinizde ise siyah ve kahverengi rimeller bakışlarınıza derinlik katar.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git